HİKAYELER

Tarih Hikayeleri

KIZ KULESİ

 

Bizans İmparatoru Konstantin'in çok sevdiği ve üzerine titrediği bir kızı varmış. Bir gün falcılarını toplamış ve kızının geleceğini sormuş. Falcılar oturup birer birer falına bakmışlar ve hep birlikte, kızın bir yılan sokmasından öleceğini söylemişler. Telaşlanan İmparator, hemen mimarlarını toplamış, denizin ortasında bir kule yapmalarını emretmiş. Bir süre sonra, yapılan kule de, kızını emniyet altına aldırtmış. Aklınca kızının kara ile bağlantısını kesecek ve yılandan kurtaracaktı.

Gel zaman git zaman sonra, bir gün kızın canı üzüm istemiş. Bir sepet üzüm getirtmişler. Sepetin içinde zehirli küçük bir yılan. Prenses sepetten üzüm almak için elini uzattığı zaman, bu yılan kızı, parmağından sokmuş. Kızcağız oracıkta can vermiş ve kızın mezarı da oraya yapılmış.

Copyright(Tüm Hakları Saklıdır.) © 2017 - www.atatarih.com

Sitemizde bulunan bilgi ve belgeler eğitim amaçlıdır. Sitemizde bulunan bilgi veya belgeler telif hakkı kapsamında ise, sahipleri isterlerse sitemizden en kısa zaman içerisinde silinecektir. Bizimle irtibat için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. www.atatarih.com

SOSYAL BİLGİLER, TARİH, COĞRAFYA, VATANDAŞLIK DERSLERİ SİTESİ